Kronika misyjna - 2015

Archiwum

W dniach od 28 lutego do 2 marca w Domu Formacji Misyjnej w Czchowie miała miejsce trzecia część Szkoły Animacji Misyjnej drugiego stopnia dla młodzieży. Wzięło w niej udział 28 młodych ludzi. Gośćmi spotkania byli wykładowcy: ks. Czesław Noworolnik i ks. Jan Wnęk. Przybył też wolontariusz misyjny p. Piotr Piecuch, po półrocznym stażu w Republice Środkowoafrykańskiej.

W dniach od 30 stycznia do 1 lutego w Domu Formacji Misyjnej im. ks. Jana Czuby w Czchowie przebywały dzieci z 8 grup kolędników misyjnych, które zakwalifikowały się do finału Konkursu dla kolędników pod hasłem: „Wiarę w Chrystusa przypieczętowali krwią”. I miejsce zajęła grupa kolędników z par. pw. Podwyższenia Krzyża w Iwkowej. II miejsce wywalczyła grupa z par. pw. Świętego Krzyża w Dębicy, a III z par. pw. św. Katarzyny w Grybowie.

W czasie spotkania kolędników w Dobrej biskup Andrzej Jeż wręczył nagrody laureatom konkursów. W konkursie na najładniejsze stroje pierwsze miejsce zajęła grupa z Chomranic, drugie grupa z Grybowa i trzecie z parafii pw. św. Jakuba w Brzesku. Parafia pw. bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie otrzymała nagrodę za kompozycję hymnu kolędników misyjnych „Ma toto ti amolenge. W konkursie na reportaż filmowy z misyjnego kolędowania dla osób przygotowujących kolędników misyjnych w parafiach I miejsce zdobyła Marzena Karteczka – par. pw. Imienia NMP w Chomranicach.

W XVII Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych diecezji tarnowskiej, które miało miejsce w Dobrej, w dniu 10 stycznia 2015 roku, wzięło udział 1400 dzieci z 54 parafii diecezji tarnowskiej. Dzieciom towarzyszyło niemal 200 opiekunów: księży, sióstr zakonnych i świeckich. Eucharystii przewodniczył ks. bp Andrzej Jeż.

W dniu 24 stycznia w Domu Formacji Misyjnej w Czchowie miało miejsce spotkanie opłatkowe dla byłych misjonarzy i animatorów misyjnych, w którym wzięło udział 50 osób.

Archiwum z poprzednich lat:

2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 200620072008, 2009201020112012, , 20132014

Wydział Misyjny Diecezji Tarnowskiej, ul. Legionów 30, 33-100 Tarnów, tel. 014/63-17-370; fax 014/63-17-379;