XVII SPOTKANIE KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH DIECEZJI TARNOWSKIEJ

W sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej w sobotę 10 stycznia spotkało się 1400 dzieci z 54 parafii diecezji tarnowskiej. Dzieciom towarzyszyło 170 opiekunów: księży, sióstr zakonnych i opiekunów świeckich. Eucharystii przewodniczył ks. bp Andrzej Jeż.
W konkursie „Spieszmy do Betlejem” na najładniejsze stroje, I miejsce jury przyznało parafii Szymbark, II – parafii Tarnów Krzyż, a III – parafii Chomranice. Nagrody wręczył laureatom ksiądz biskup.
Kolędnicy i pozostali uczestnicy mieli możliwość spotkania się z księdzem Mateuszem Dziedzicem, porwanym, a potem uwolnionym w Republice Środkowoafrykańskiej. Oglądnęli też film nawiązujący do dwóch wielkich projektów realizowanych przez kolędników w Afryce: w Kamerunie (Bertoua) i w Republice Środkowoafrykańskiej (Bagandou), na które w tym roku realizujący projekty proszą 110 tys. euro.
Jak przed rokiem, kolędnicy wraz ich opiekunami otrzymali od Księdza Biskupa zadanie, by nie poprzestać tylko na kolędowaniu, ale aktywnie i przez cały rok włączać się w działalność na rzecz misji w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Grupa z parafii Dobra kolędowała Księdzu Biskupowi

Kolędnicy pozdrawiają księdza biskupa

Głównym animatorej radosnej zabawy był ks.Piotr Boraca

Modlitwa za cały Kościół

Najliczniej reprezentowana parafia Szymbark z ks. Mateuszem Dziedzicem

Nie tylko zabawa, ale i modlitwa

Piękni i kolorowi

Stroje robiły wrażenie

W tańcu uwielbienia

Zdobywcy I miejsca - grupa z Szymbarku

Grupa z par. Tarnów-Krzyz  - zdobywcy II miejsca

Grupa z Chomranic - zdobywcy III-miejsca

fot. ks. P. Fryzowicz

Wydział Misyjny Diecezji Tarnowskiej, ul. Legionów 30, 33-100 Tarnów, tel. 014/63-17-370; fax 014/63-17-379;